CZK
EUR

Stavební vrut – jednoznačná volba při stavbě dřevostavby

Není vrut jako vrut

Hlavní rozdíl mezi standardním vrutem a stavebním vrutem (někdy bývá označován jako konstrukční) je v detailech, které jsou pro práci na stavbě zásadní. Svým speciálním zpracováním ve výrobě a vlastní geometrií předčí běžný spojovací materiál. Kvalitní stavební vrut disponuje ostrou špičkou, pomocí které se bez předvrtání a bez sebemenší námahy extrémně rychle zavrtává do materiálu.

Zdvojený Hi-Lo závit s drobnými zářezy zamezuje rozštípnutí dřeva hlavně na jeho konci, zároveň napomáhá rychlejšímu odvádění materiálu ze špičky. Rozpoznatelným znakem každého stavebního vrutu je i středová zvlněná frézka, která zvětšuje otvor v materiálu a tím snižuje odpor při závrtu. Tyto důležité detaily zaručují pevný a stabilní spoj, bezkonkurenční rychlost závrtu, a tedy významné šetření výrobního času.

Čistý vizuálně profesionální spoj je zaručen díky kapsám pod hlavou vrutu, které schovají části třísek vzniklých při závrtu. Kapsy také zabraňují protočení vrutu v materiálu. Jednoznačnou charakteristikou stavebního vrutu je hvězdicová Torx drážka na hlavičce, která optimálně přenáší sílu při zavrtávání. Nejběžnější hlavou stavebních vrutů bývá zápustná a talířová. Především do vazníků jsou pak vhodné konstrukční vruty s duální nebo s cylindrickou hlavou, se závitem po celé délce.

Výroba stavebních vrutů zaručuje jejich špičkovou kvalitu

Pomocí stavebních vrutů vytvoříte pevný a trvanlivý spoj a díky špičkovým mechanickým vlastnostem výrazně snižuje spotřebu běžného spojovacího materiálu. Jsou určené především pro spoje dřevo – dřevo nebo dřevo - kov.

Stavební vruty se vyrábí z uhlíkové oceli a před vnějšími vlivy prostředí jsou ošetřeny povrchovou úpravou. Stavební vruty RAPID® od firmy Schmid Schrauben jsou opatřené výrazně větším povlakem galvanického zinkování oproti běžným vrutům. Vruty jsou pokoveny speciálními povlaky YellWin 500+, BlueWin 700+ a RedWin bez přítomnosti šestimocného chromu, a tím jsou šetrné k životnímu prostředí.

Podle výsledků dlouhodobého testování v solné komoře, tyto povrchy vynikají nadstandardními výsledky a v tomto ohledu patří mezi absolutní špičku. Stavební vruty Schmid Schrauben, vyrobené v Rakousku, disponují nejvyšší evropskou certifikací ETA. Díky tomu je tak snadné doložit původ a kvalitu výrobku.

Od roku 2017 jsme exkluzivní obchodní partner značky Schmid Schrauben pro Českou a Slovenskou republiku. Většina sortimentu je stabilně naskladněna a ihned dostupná. Samozřejmostí je zákaznická podpora a servis na centrále v Přerově.

Doporučujeme stavební vruty

CZK
EUR
Přihlášení zavřít